Co warto kupić w lokalnej piekarni?

Małe piekarnie coraz częściej wracają do łask, głównie za sprawą nieprzetworzonej żywności, jaką sprzedają. Trzeba się spieszyć, gdyż czynne są one zazwyczaj od wczesnych godzin porannych do południa. Niestety, im później wybierzemy się na zakupy, tym mniejszy asortyment pieczywa i słodkich wyrobów będziemy mieli do wyboru. Na co warto zwrócić uwagę będąc w piekarni?

Słone i słodkie wypieki

Piekarnie specjalizują się przede wszystkim w wypieku różnego rodzaju chlebów i bułek. Z tych pierwszych do wyboru mamy tradycyjny, pszenno-żytni chleb na zakwasie, chleb razowy (https://ranozebrano.pl/product-581-chleb-razowy-500g), pełnoziarnisty, graham czy pumpernikiel. Ze względu na to, że coraz więcej osób osób musi unikać zwykłego pieczywa ze względów zdrowotnych, w piekarniach dostępne są także chleby dla diabetyków czy bezglutenowe. Klienci mają do wyboru szeroki asortyment bułek z różnymi posypkami, takimi jak mak czy sezam, wypiekane na różnego rodzaju mąkach. Dodatkowo w wielu piekarniach zakupić można słodkie przekąski, takie jak drożdżówki czy pączki. Ze względu na to, że wiele osób zaopatruje się tam także na przyjazd gości, piekarnie proponują swoim klientom ciasta do zakupienia na miejscu bądź na zamówienie. W ofercie znajdziemy przede wszystkim ciasta drożdżowe, z owocami, a także ciastka kremowe czy torty.

Nie tylko pieczywo

Tradycyjnie w piekarni można kupić pieczywo, jednak obecne rozwiązania idą o krok dalej i właściciele piekarni chcą zaopatrywać klientów w różnego rodzaju wyroby do chleba bądź takie, które przydają się w kuchni. Zazwyczaj w piekarni kupić można dżem, konfitury lub miód. Produkty te przygotowywane są z naturalnych składników, bez dodatku substancji konserwujących. Klienci, którzy przywiązują wagę do zdrowego odżywania szczególnie chętnie zaopatrują się w tego typu produkty w piekarniach. Ponadto jeżeli w piekarni zostanie niesprzedane pieczywo, piekarze nadają mu drugie życie i mielą na bułkę tartę. Klienci mogą być pewni, że kupują produkt powstały z prawdziwych bułek, a nie z mrożonek. Przed świętami wielkanocnymi czy Bożym Narodzeniem w wielu piekarniach można kupić mielony mak lub specjalny piernik, który jest przeznaczony do przygotowywania moczki. Takie produkty znacznie ułatwią pracę, a uzyskane z nich wypieki z pewnością będą smaczne i zdrowe.

Piekarnie nie muszą obawiać się ucieczki swoich klientów do supermarketów, gdzie pieczywo nie jest najwyższej jakości. Jeżeli dbamy o swoje zdrowie, dobrze jest wybierać zarówno chleb, słodkie wypieki, jak i inne produkty od lokalnego dostawcy. 

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com